Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Звернення стягнення на частку у майні, що є у спільній частковій власності


Звернення стягнення на частку у майні, що є у спільній частковій власності

Статтею 368 Цивільного кодексу України встановлено, що спільна сумісна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного із них у праві власності є спільною сумісною власністю.

Слід зазначити, що спільна сумісна власність двох або більше осіб на одне і те ж майно і в цьому розумінні вона є ідентичною із спільною частковою власністю.

Однак із змісту частини 1 статті 368 ЦК випливає, що відмінною ознакою права спільної сумісної власності є відсутність визначення часток учасників. Іншими словами, на відміну від спільної часткової власності, права учасників якої мають вираження у вигляді ідеальної (арифметичної) частки у прав спільної власності, що дозволяє визначити відповідний обсяг їх прав та обов'язків при здійсненні права (ст.ст. 358-361 Цивільного кодексу), а на конкретну частину майна - при виділі частки (ст. ст. 364-365, ч. 1 ст. 366 Цивільного кодексу) або при її поділі (ст. 367 Цивільного кодексу), право кожного співвласника у спільній сумісній власності поширюється на усе майно, без ідеального вираження частки у праві спільної власності.

Проте той факт, що частка учасника сумісної власності у спільному майні завчасно не визначена, не означає, що остання не визначається при припиненні відносин спільної сумісної власності щодо даного суб'єкта .

Частка встановлюється при поділі майна між співвласниками, а також при виділі частки одного із них.

Відповідно до частини 1 статті 371 Цивільного кодексу України кредитор співвласника майна, що є у спільній сумісній власності, у разі недостатності у нього іншого майна, на яке може бути звернене стягнення, може пред'явити позов про виділ частки із спільного майна в натурі для звернення стягнення на неї.

Тобто, відповідно до статті 366 Цивільного кодексу України, кредитор має право пред'явити позов про виділення частки із загального майна в натурі для звернення стягнення на неї. У разі неможливості виділення в натурі частки із спільного майна або заперечення інших співвласників проти такого виділу, кредитор має право вимагати продажу боржником своєї частки у праві спільної сумісної власності з направленням суми виторгу на погашення боргу.

У разі відмови боржника від продажу своєї частки у праві спільної часткової власності або відмови інших співвласників від придбання частки боржника , кредитор має право вимагати продажу цієї частки з публічних торгів або переведення на нього прав і обов'язків співвласника боржника, з проведенням відповідного перерахунку. При примусовому виконанні рішень суду, у випадку коли боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.


Схожі матеріали:

👁 4850
Категорія: Правова допомога
Теги: майно, частка, власність



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Декілька попереджувальних сигналів, що с...

/_pu/70/42158299.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Аутизм: Терапия, причины и симптомы

/_pu/70/52287037.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg