ПРИРОДНІ УМОВИ І ПРИРОДНІ РЕСУРСИ
ГРЕБІНКІВЩИНИ

 
Поиск:   

    

Наукова діяльність на території Гребінківського району

  На території Гребінківського району науковці виявили червонокнижні види птахів та комах

Науковців біологічного факультету Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка за ініціативи Гребінківської районної ради провели експедицію вздовж долини річки Сліпорід. Слід зазначити, що відсоток природно-заповідних територій у цьому районі невеликий, а тому є перспективи для нових досліджень.

Гребінківський район обраний не випадково: ділянки в долині р. Сліпорід межують з Пирятинським районом і в майбутньому можуть бути інтегровані у НПП "Пирятинський». Так, гідрологічний заказник "Пологи” безпосередньо межує з земельною ділянкою, яка увійде до національного парку.


Особливу цінність Пологів крім власне причини заповідання - грунтових водних ресурсів, становить птаство. Тут вдалося виявити червонокнижного луня польового, рідкісного білощокого крячка, трапляється малий  підорлик. Цей заказник має високу перспективність для організації орнітологічних екскурсій. Крім того , в Майорщині можна показати вже існуючі пам’ятки природи -"Дуби черешчаті” та "Соснова алея”, як залишки садово-паркових ансамблів минулих часів.
Найбільше червонокнижних видів науковці виявили в урочищі "Бурівщина” між с. Тарасівка та с. Сотницьке. Серед них-різноманітний видовий склад комах-4 види, що занесені до Червоної книги України: жук- олень, дозорець-імператор, жовтянка торфяникова, махаон. Така "обільність” рідкісних комах може сприяти створенню тут ентомологічного заказника місцевого значення.

У межах Почаївської сільської ради є 2 унікальні природно-історичні святині. Це-старовинні курганні могильники, які мають свою історико-культурну цінність як своєрідні піраміди українського степу. З іншого-земля на цих курганах не переорювалася протягом сторіч Тому тут і збереглися  залишки типової степової рослинності. Серед них-2 червонокнижні види-ковила волосиста та астрагал шерстисто квітковий. Поблизу Олександрівки розміщується  ще одна перспективна пам’ятка природи-куполоподібний курган , вкритий ковилою волосистою.

Не оминули увагою науковці і парк ім. Перевери: 27 га лісу серед полів безумовно мають надзвичайне рекреаційне значення для людини. Це ще й рефугіум-прихисток для тварин. Парк може посісти центральне місце в екологічному маршруті долиною р. Сліпорід. В "Пологах” та "Бурівщині” для учнів, туристів, любителів природи  та старовини можна організувати спостереження за птахами, а пам’ятки природи "Уляновські могили”, "Гостра могила” дадуть уяву, як виглядали первозданні степи.
Тож наукові обґрунтування та картографічні матеріали майже готові.

Тепер необхідна підтримка органів місцевого самоврядування та громадськості, аби були розширені межі цінних територій району, які мають перспективу для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах.

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області





ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Топ-3 продуктів для сну

/_pu/70/61734948.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg